Praktyczne zastosowanie techniki 100V cz.2

technika 100V
Systemy nagłośnienia w technice 100V są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich szkół, które chcą zainwestować środki w wysokiej jakości sprzęt audio, który zagwarantuje długotrwałą i bezawaryjną pracę, a także spełni wszystkie założenia funkcjonowania i działania systemów nagłośnieniowych w placówkach tego typu.
Pierwszym podstawowym systemem nagłośnienia w szkołach, jest znany od wielu lat tak zwany radiowęzeł. Spełnia on rolę zarówno komunikacyjną (Public Adress, PA), ale także może być narzędziem edukacyjnym dla nowych adeptów sztuki dziennikarskiej.
System nagłośnienia może być wykorzystany do rozgłaszania komunikatów dyrekcji, informowania o ważnych wydarzeniach z życia szkoły czy o planowanych apelach. Ogólnie – staje się torem komunikacyjnym, działającym na identycznych zasadach jak znane, chociażby z galerii handlowych, systemy DSO (dźwiękowy system ostrzegawczy) .
Ten sam system nagłośnienia wykonany w technice 100V pozwoli uczniom zapoznać się z zasadami obsługi i prowadzenia audycji radiowych. Możliwości jest bardzo dużo:  stworzenie kółka dziennikarskiego, warsztaty prezenterów radiowych itd.
Kolejnym systemem nagłośnieniowym, który powinien znaleźć się w nowoczesnej szkole jest zestaw, który umożliwi przeprowadzanie egzaminów językowych. Taki system również może powstać w oparciu o technikę 100V. By uzyskać jak najlepszej jakości wrażenia słuchowe w każdym miejscu, a co za tym idzie, wyrównać szansę każdego egzaminowanego, należy dążyć do równomiernego pokrycia dźwiękiem. Efekt taki zostanie uzyskany tylko wtedy, gdy instalacja systemu nagłośnienia będzie stacjonarna - dedykowana dla konkretnego pomieszczenia i zaprojektowana przez specjalistów.
 

Poprzednia część artykułu