hilow-solutions

Radiowezel_Technika_100V_2

Radiowęzeł szkolny – technika 100V

Radiowęzeł szkolny Zespół Edukacyjny im. Lotników Amerykańskich w Warszawie

Firma Hilow Solutions z dumą prezentuje realizację systemu radiowęzłowego wykonanego dla Zespołu Edukacyjnego im. Lotników Amerykańskich w Warszawie.

Założenia projektowe obejmowały nagłośnienie korytarzy, sali rekreacyjnej i klubu młodzieżowego a także stworzenie szkolnego studia radiowego, które spełniałoby wszystkie podstawowe funkcje niezbędne do przeprowadzenia profesjonalnej audycji radiowej i przygotowałoby młodych adeptów sztuki radiowej do przyszłej pracy w profesjonalnych rozgłośniach.

Całość systemu została oparta o technikę 100V, która jest idealna do tego typu instalacji. Sercem systemu jest wielostrefowy wzmacniacz miksujący ITC TI-350S oferujący bardzo dobre brzmienie, stabilną pracę i wysoką jakość wykonania.

W szkole zostały stworzone trzy strefy: II piętro, III piętro i sala rekreacyjna – każda ze stref posiada osobną regulację co pozwala na pełną kontrolę nad dźwiękiem. Do nagłośnienia zastosowano głośniki skrzynkowe ITC T-774HW. Dodatkowo w sekretariacie został zainstalowany głośnik z osobnym regulatorem znajdującym się w pomieszczeniu a także mikrofon pulpitowy T-511D z priorytetem, dający możliwość rozgłaszania komunikatów dla całego obiektu. Przemyślane rozmieszczenie głośników pozwoliło na uzyskanie dużej równomierności i bardzo dobrego brzmienia w całym obiekcie. Uzyskany efekt, w trudnym do nagłośnienia budynku szkolnym, był możliwy tylko dzięki profesjonalnej realizacji.

W sali rekreacyjnej znajduję się dodatkowe przyłącze symetryczne połączone bezpośrednio z studiem ( znajdującym się na innym piętrze ), które pozwala podłączyć mikser audio a do niego np. mikrofon, odtwarzacz itd. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się podczas apeli, uroczystości, rozdania nagród – dzięki takiemu połączeniu jeden system może spełniać wiele funkcji a osoba obsługująca ma pełną kontrolę nad dźwiękiem z sali rekreacyjnej oddalonej od studia.

W studiu realizatorskim znajduje się wzmacniacz ITC TI-350S, mikser XENYX-1202 do którego podłączony jest komputer – spełniający rolę odtwarzacza, mikrofony na statywach stołowych Shure sv100 a także przyłącze z sali rekreacyjnej. Odsłuch w studio zapewniają słuchawki Sennheiser HD 201 podłączone do przedwzmacniacza słuchawkowego Behringer mikroamp HA-400.

Tak wyposażone studio zapewnia wszystkie podstawowe funkcje do prowadzenia szkolnych audycji radiowych.

W szkole zastosowano także nowatorskie rozwiązanie zastępujące tradycyjny, bezduszny dzwonek szkolny. Od tej chwili każda lekcja i każda przerwa może być poprzedzona własnym sygnałem audio – może to być melodia, komunikat, nagranie. Dzięki MPT120 ( Wzmacniacz miksujący / MP3 programowany czasowo), sprzężonemu z całym systemem radiowęzła, możemy zaprogramować własne dzwonki szkolne zgodnie z harmonogramem zajęć.

Zapraszamy szkoły, placówki edukacyjne do skorzystania z oferty Hilow Solutions.