Blog

Firma Hilow Solutions prezentuje realizację systemu kontroli dostępu. Dla jednego z naszych klientów wykonaliśmy instalację systemu kontroli dostępu. System spełnia wymagania przepisów przeciw pożarowych. Zastosowano przycisk awaryjnego otwierania drzwi. System jest prostym i skutecznym rozwiązaniem, ralizującym funkcję autoryzowanego dostępu do pomieszczeń. Z powodzeniem może być wykorzystywany np. w escape room'ach.

Uprzejmie informujemy, że ceny produktów uległy zmianie! Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą!


Firma Hilow Solutions realizuje instalację elektryczną w domu jednorodzinnym w gminie Oborniki Śląskie. Inwestycja jest budowana w technologi szkieletowej – system kanadyjski, skandynawski.
Inwestor dodatkowo powierzył nam wykonanie instalacji alarmowej, instalacji monitoringu i nagłośnienia oraz sieci strukturalnej.

Zapraszamy na kolejną prezentację artykułu nagłośnieniowego wykonanych w technice 100 V.

Obudowa typu bass-reflex. Pejdeynczy głośnik niskotonowy 6,5'' wykonany w technice 100V. System szybkiego montażu w suficie podwieszonym. Obudowa ABS plus stalowa maskownica malowna proszkowo. Transformoatro wieloodczepowy, umożliwiający na dopasoanie mocy: 60/30/15/7,5/3,8 W dla 100V.

Prezentujemy kolejną odsłonę inwestycji w Sękowicach, poprzednia instalacja dotyczyła sali konferencyjno weselnej. Tym razem firma Hilow Solutions wykonała systemy teletechniczne dla restauracji "Bistro u Seby" w Sękowicach. W skład systemów wchodziły: system nagłośnienia wykonany w technice 100V, system monitoringu IP oraz system telewizyjny.

Zapraszamy na kolejną prezentację artykułu nagłośnieniowego wykonanych w technice 100 V.

 

Firma Hilow Solutions prezentuje realizację projektu obejmującego systemy teletechniczne sali konferencyjno weselnej w Sękowicach.

szafa rak 9U

Sieć strukturalna w ramach projektu informatyzacji szpitala w Braniewie.

Wzmacniacz miksujący ITC T-60CD jest podstawowym monofonicznym wzmacniaczem PA ( w technice 100V) o mocy 60 W, wyposażonym dodatkowo w zintegrowany odtwarzacz CD, który pozwala na odczyt plików MP3 z płyt CD.

Zapraszamy na kolejną prezentację artykułu nagłośnieniowego wykonanych w technice 100 V.

Pod koniec lutego firma Hilow Solutions zrealizowała system nagłośnieniowy w przychodni Biovena w Ożarowie Mazowieckim. Założenia projektowe obejmowały nagłośnienie strefy – sala rehabilitacyjna oraz strefy – recepcja i gabinet masażu.

Radiowęzeł szkolny Zespół Edukacyjny im. Lotników Amerykańskich w Warszawie

Firma Hilow Solutions z dumą prezentuje realizację systemu radiowęzłowego wykonanego dla Zespołu Edukacyjnego im. Lotników Amerykańskich w Warszawie.

Założenia projektowe obejmowały nagłośnienie korytarzy, sali rekreacyjnej i klubu młodzieżowego a także stworzenie szkolnego studia radiowego, które spełniałoby wszystkie podstawowe funkcje niezbędne do przeprowadzenia profesjonalnej audycji radiowej i przygotowałoby młodych adeptów sztuki radiowej do przyszłej pracy w profesjonalnych rozgłośniach.

technika 100V
Systemy nagłośnienia w technice 100V są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich szkół, które chcą zainwestować środki w wysokiej jakości sprzęt audio, który zagwarantuje długotrwałą i bezawaryjną pracę, a także spełni wszystkie założenia funkcjonowania i działania systemów nagłośnieniowych w placówkach tego typu.
Pierwszym podstawowym systemem nagłośnienia w szkołach, jest znany od wielu lat tak zwany radiowęzeł. Spełnia on rolę zarówno komunikacyjną (Public Adress, PA), ale także może być narzędziem edukacyjnym dla nowych adeptów sztuki dziennikarskiej.

Kolejna realizacja systemu monitoringu firmy Hilow Solutions. Tym razem projekt zakładał rozbudowę systemu analogowego o możliwość dodania kamer IP. Zadanie to wiązało się z wymianą rejestratora analogowego na rejestrator hybrydowy pozwalający na pracę dualną, zarówno z kamerami analogowymi jaki i kamerami IP. Rozwiązanie takie pozwala na zachowanie jakości przy relatywnie niskich kosztach. Rejestrator umożliwia pracę zdalną, zarówno podgląd w czasie rzeczywistym jak i zgrywanie zdarzeń z poszczególnych kamer jest możliwe bez ponoszenia kosztów mobilnych.

W poprzednim wpisie zajmowaliśmy się wymiarami sali, w dzisiejszym wpisie dotyczącym projektu systemu nagłośnienia sali kinowej, zajmiemy się założeniami dotyczącymi akustyki pomieszczenia. 

  • Czas pogłosu: RT60 = (0,2 ÷ 0,8)s, maksymalnie równomierny w paśmie (200 ÷ 4k)Hz,

Zależności pogłosowe dla sali kinowej (dane Rockfon):

Systemy nagłośnienia wykonane w technice 100V są idealne w miejscach, gdzie muzyka jest odtwarzana publicznie. Wykorzystanie stuwoltówki pozwala na osiągnięcie równomiernego pokrycia dźwiękiem całego obszaru nagłaśnianego – co w praktyce oznacza , że do uszu słuchacza dociera dokładnie ta sama muzyka – niezależnie od miejsca, w którym się on znajduje. Klasyczne systemy stereo sprawdzają się tylko w sytuacjach, gdy odbiorca pozostaje cały czas w tym samym położeniu, a więc na koncercie albo podczas odsłuchu płyt w warunkach domowych. 

Profesjonalne systemy nagłośnienia to szereg rozwiązań dla różnych obiektów. Jak wspomnieliśmy w poprzednim wpisie dotyczącym projektu systemu nagłośnienia sali kinowej, dziś zajmiemy się jednym z rozdziałów, a mianowicie zwymiarowaniem obiektu jakim jest sala kinowa. Wymiary sali są niezbędne do zaprojektowania poprawnego systemu nagłośnienia, rozmieszczenia głośników, doboru ich mocy oraz kierunku propagacji dźwięku. Obiekt przeznaczony jest do projekcji filmów zatem na właściwości systemu ma wpływ wiele czynników mi.

Projekt_systemu_nagłosnienia

Firma Hilow Solutions przedstawia projekt systemu nagłośnienia sali kinowej z uwzględnieniem właściwości akustycznych pomieszczenia, a także projekt systemu DSO, czyli dźwiękowego systemu ostrzegawczego wykonanego w technice 100V. Zapraszamy do lektury.

Projekt zawierał będzie:

1. Opis obiektu

   1.1 Założenia dotyczące akustyki pomieszczenia

   1.2 Wzory wykorzystane do korekcji akustyki sali

      1.2.1 Wyniki obliczeń w przypadku maksymalnej liczby widzów

Technika 100V Nagłośnienie sali konferencyjno-wykładowej

Kolejna realizacja w toku, tym razem przedstawiamy etap projektu. Sala konferencyjna oparta o system nagłośnienia w technice 100 Voltowej z podziałem na strefy, z możliwością załączania konkretnego obszaru sali. Wykorzystano głośniki sufitowe zgodne z aranżacją pomieszczenia. Dodatkowo nagłośniono pomieszczenia sanitarne i ogródek, tak by uczestnik konferencji mógł być na bieżąco. 

System monitoringu

System monitoringu składający się z ośmiu analogowych kamer o 1/3'' CCD i rejestratora analogowego. Pozwala na objęcie swoim zasięgiem całej przestrzeni wymaganej monitoringiem. Instalacja w suficie GK pozwala na poprowadzenie instalacji w sposób estetyczny i zgodny z zasadami instalacji niskoprądowych. Instalacja wykonana w sklepie znajdującym się C. H. Renoma we Wrocławiu.

Firma Hilow Solutions zrealizowała system monitoringu w jednym ze sklepów galerii Futura Park we Wrocławiu. W efekcie czego powstał system oparty na czterech analogowych kamerach oraz rejestratorze czterokanałowym. System ten pozwala na objęcie monitoringiem całej przestrzeni sprzedażowej, przestrzeni wejścia oraz kasy. Dzięki instalacji mamy możliwość monitorować sytuacje niepożądane, takie jak kradzieże, zniszczenia. Rejestruje zdarzenia i pozwala na łatwe ich wyszukiwanie. Prosty system dający wiele korzyści. 

Technika 100V Nagłośnienie sali konferencyjno-wykładowej

Technika 100 voltowa pozwala na wykonywanie różnych systemów, jednym z przykładów jest system przedstawiony na zdjęciu.

W skład systemu nagłośnienia  obiektu - miejsca przeznaczonego do organizacji imprez okolicznościowych oraz konferecnji wchodzi wzmacniacz wielostrefowy umożliwiający niezależną kontrolę poziomu dźwięku w wyznaczonych strefach, takich jak sala konferencyjna, strefa toalet, taras/ogród. 

Odtwarzacz muzyczny umożliwia nam odtwarzanie muzyki z takich nośników jak płyty CD/DVD/MP3 oraz plików MP3 z gniazda USB lub z karty SD.

System nagłośnienia - schemat - technika 100V

Systemy nagłośnienia to rozwiązania pozwalające na odtwarzanie muzyki w tle w obiektach przemysłowych takich jak firmy, sklepy. Zastosowanie techniki 100 V pozwala na równomierny rozkład dźwięku na całej przestrzeni nagłaśnianej. Możemy dobrać moc głośników tak, by uzyskać optymalny poziom dźwięku w danej strefie.

Ponadto regulatory poziomu dźwięku pozwalają na ustawienie wymaganego poziomu w strefie biur czy w strefie obsługi klienta. Koszt wzmacniacza PA warunkuje jego moc, możemy zatem dobrać jego parametry tak, aby pracował w optymalnym zakresie mocy.

Nagłośnienie domu

Przy inwestycjach związanych z budową domu jednorodzinnego, pojawia się problem pominięcia instalacji systemów audiowizualnych.  Jest oczywistym  projekt budowlany, projekt instalacji elektrycznej, ale mało kto pamięta o poprowadzeniu instalacji dla kina domowego, czy też dla bardzo popularnych instalacji nagłośnienia całego domu typu multiroom wykonanych w technice 100V.

Warto już na etapie przygotowań do inwestycji, tak jak wybieramy firmę budowlaną czy elektryczną , powierzyć zaprojektowanie systemu audiowizualnego wyspecjalizowanej firmie.

Systemy konferencyjne
Systemy konferencyjne to szczególne systemy nagłośnienia, które wymagają spełnienia kilku bardzo istotnych warunków. Przede wszystkim mają zapewnić dobrą zrozumiałość mowy i projektując taki system na pewno należy uwzględnić właściwości pomieszczenia, tj. jego kubaturę oraz cechy akustyczne materiałów wykończeniowych. Następnie należy dobrać jego elementy tak, by zapewniły one doskonałe warunki do przeprowadzenia konferencji. 
 
Dodatkowo systemy te można wykorzystać do głosowania lub też tłumaczeń symultanicznych.
Głośnik sufitowy wewnętrzny_6W ITC Audio

Technika 100V obok systemów estradowych, czy domowych systemów stereo jest jedną z możliwości dystrybucji dźwięku.  Popularna „stuwoltówka”  pozwala na podłączenie dużej ilości głośników na jednej linii głośnikowej .

Dzięki temu system 100V jest idealnym rozwiązaniem dla zastosowań w obiektach typu centrum handlowe, sklep wielkopowierzchniowy, restauracja, hotel, kościół, hipermarket ale także idealnie sprawdzi się jako centralny system nagłośnieniowy w domku jednorodzinnym stanowiąc alternatywę dla drogich rozwiązań typu multiroom.

Logo Hilow Solutions

Miło nam poinformować, że ruszyła strona hilow-solutions.pl! Znajdą tu Państwo naszą aktualną ofertę, a także bloga, na którym będziemy informować o bieżących realizacjach, najnowszych rozwiązaniach technologicznych i sprzętowych systemów audiowizualnych, alarmowych oraz monitoringu. Zapraszamy do kontaktu i współpracy:

  • Firmy deweloperskie
  • Biura projektowe
  • Prywatnych inwestorów
  • Placówki szkolne

Obsługujemy teren całej Polski, szczególnie Wrocław i okolice.

T-6233 matryca audio wysokonapięciowa 4x8

Matryca audio T-6233 wysokonapięciowa 4x8 posiada wejście alarmowe umożliwiające nadanie komunikatu ze źródła sygnału lub z pulpitu mikrofonowego. Pamięć ustawień w przypadku zaników napięcia pozwala na ponowny rozruch urządzenia w pożądanym stanie. Możliwość rozbudowy matrycy do 32 wejść i 64 wyjść.

Cena brutto: 2361,65 zł

Matryce audio

 

 

 

 

T-6232 matryca niskonapięciowa 5x10

Matryca audio T-6232 jest zintegrowaną matrycą umożliwiającą przełączanie sygnałów wysokonapięciowych (100V) z 5 wejść na 10 wyjść. PRzełączanie następuje w trybie ręcznym lub automatycznym. Możliwość programowania zdarzeń w trybie dobowym. Dodatkowo wyposażona w odtwarzacz plików MP3. Możliwość rozbudowy systemu do 160 stref.

Cena brutto: 2987,84

Matryce audio

 

 

 

T-6207 matryca niskonapięciowa 6x6

Matryca audio T-6207 niskonapięciowa 6x6 umożliwiająca korzystanie z sześciu różnych źródeł, które możemy przekierować na sześć dowolnych wyjść. Posiada priorytetowe wejście mikrofonowe umożliwiające wygłoszenie komunikatu bez potrzeby wyciszania źródeł. Łatwa w obsłudze.

Cena brutto: 1787,54 zł

Matryce audio